fbpx
16.8 C
Skopje

Карл Билт со порака на Твитер по средбата со лидерот на СДСМ

АКТУЕЛНО

„Демократија, Устав, Европа. Почитување на овие три работи ќе ја однесе Македонија напред“.

Ваква порака на Твитер напиша по средбата со лидерот на СДСМ, копретседавачот на институтот Европски совет за надворешни работи, Карл Билд.

По средбата во СДСМ, Билд замина во Мала Речица на средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Попладне се очекува поранешниот премиер и шеф на шведската дипломатија да се сретне со претставници од ВМРО-ДПМНЕ и БЕСА.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -