fbpx
15.8 C
Skopje

Маж уби три лица во Калифорнија, по што и се предаде на полицијата

АКТУЕЛНО

Вооружен маж уби три лица во Њујорк, Калифорнија, САД, по што и се предаде на полицијата.

Напаѓачот пред да отвори оган извикувал „Алах акбар“.

Убиецот е идентификуван. Тоа е 39-годишниот Кори Али Мухамед. Баран е за друго убиство, извршено во мотел минатата недела. Мажот е бездомник.

Има богато криминално досие – уапсен е за терористички закани, нелегално поседување оружје и дрога.

Се уште нема податоци за неговите врски со други групи. Од раководството на локалната исламска заедница изјавиле дека не знаат ништо за овој човек.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -