fbpx
29.8 C
Skopje

Ирачкиот снајперист кој демне и не им дава мирно да спијат на џихадистите

АКТУЕЛНО

Јусеф е снајперист кој се бори против терористите кои ги користат цивилите како заштита во Мосул. Младиот ирачки снајперист е храбро момче кое ја сака својата работа. Вели дека откако се приклучил во полицијата негов сон бил да стане снајперист.

По основниот тренинг од 45 дена бил прифатен за тренинг на снајперист, а неговата обука од 6 месеци била под надзор на обучени ирачки и италијански тренери во Багдад и Фалуџа.

Не открива колку терористи има убиено досега, но вели дека негова инспирација е познатиот американски снајперист Крис Кајл.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -