fbpx
19.8 C
Skopje

Отфрлени барањата на опозицијата во Турција за поништување на референдумот за уставни измени

АКТУЕЛНО

Високата изборна комисија во Турција денеска ги отфрли опозициските барања за поништување на референдумот за уставни измени, со кој се прошируваат надлежностите на Претседателот на државата, јавија турските медиуми.

Десет членови на ВИК гласаа против поништување на гласањето, а еден член гласаше за поддршка на барањето на опозицијата, јави турскиот ТВ канал НТВ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -