10.8 C
Skopje
Saturday, April 20, 2024
Платено политичко рекламирање

ВИДЕО: Спасувачи на Црвен крст спасија пет малолетници заглавени на Водно!

Снегот кој падна во обилни количини во текот на вчерашниот ден направи доста проблеми. Вистинска драма се случувало вчера над Скопје во планината Водно.

Имено по пријава во ЦУК и МВР дека на врв на Водно се заглавени пет малолетни деца и поради снегот не е возможно да се симнат и да се стигне до нив побарана е асистенција од страна на тимовите на Црвен Крст на Република Македонија.

Кратки видео инсерти од успешно завршена акција на волонтерите на Црвен крст на Република Македонија за безбедно евакуирање на 5 завеани малолетници од врвот на планината Водно во координација и комуникација со ЦУК и МВР ( 05.01.2017 )Црвен крст на Република МакедонијаCity Red Cross of SkopjeТим за спасување и евакуација1. Slobodan Cobe Mitrovic ( тим лидер )2. Кристијан Илов ( спасувач/парамедик )3. Aleksandar Stojanoski ( спасувач/парамедик )#rescue #mountain #redcross #студенбран

Posted by Aleksandar Stojanoski on Friday, January 6, 2017

Тим за спасување обучен за делување во вакви услови веднаш се упати на терен и покрај непроодниот терен успеал да стигне до врвот, да ги евакуира децата и безбедно да ги однесе до нивните домови.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави