fbpx
29.8 C
Skopje

Трамп: За мене како американски претседател е многу важно ЕУ да биде силна

АКТУЕЛНО

Американскиот претседател Доналд Трамп вели дека за него како претседател на САД, како и за САД е многу важно ЕУ да остане силна.

Тој рече дека силна Европа е многу, многу важна за него како претседател.

„Ние сакаме и ќе и помогнеме на ЕУ да биде силна, а тоа е корисно за сите“, посочи американскиот претседател.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -