fbpx
28.8 C
Skopje

Најмалку 17 ученици загинаа при сообраќајна несреќа во Јужна Африка

АКТУЕЛНО

Најмалку 17 ученици загинале при сообраќајна несреќа во Јужна Африка.

Катастрофата се случила во провинцијата Mpumalanga во земјата. Засега се уште не се знае точната причина за несреќата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -