fbpx
36.8 C
Skopje

Ременски на средба со родителите кои протестираат: Ќе работиме преку партнерства

АКТУЕЛНО

Дел од пратениците на СДСМ и коалицијата предводени од пратеничката Фросина Ременски денеска ги посетија родителите на деца со посебни потреби кои протестираат пред Собранието на Р.Македонија.

Родителите споделија со пратениците проблеми и институционални пречки со коишто секојдневно се соочуваат тие и нивните деца. Пратеничката Ременски поразговара со нив, ги слушнаа директно нивните барања и ги соопшти мерките од Програмата на новата реформска Влада што ќе ги решат нивните проблеми.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -