fbpx
25.8 C
Skopje

Насилен обид за грабеж на среде бел ден во канцелариите на Тотал ТВ

АКТУЕЛНО

Денес на пладне во канцелариите на Тотал ТВ во Скопје се случил обид за грабеж. Разбојник го скршил стаклото и се обидел насилно да влезе во просториите. Тој се обидел да го украде телевизорот од просторијата но кога забележал дека вработените се во соседната канцеларија, панично избегал.

Случајот е пријавен во полиција и во моментов тие вршат увид.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -