fbpx
24.8 C
Skopje

Бразилската легенда со поддршка за Златан Ибрахимович

АКТУЕЛНО

Една од бразилските легенди на светскиот фудбал Роналдо со поддршка до Златан Ибрахимович и му посака побрзо опоравување од тешката контузија во коленото.

„Ибра, ти посакувам побрзо опоравување и да се вратиш на терените уште посилен. Силата е во нашата волја. Ја имаш мојата поддршка, почит и восхит и знам дека ќе се справиш со оваа повреда“, напиша Роналдо на социјалните мрежи.

40. годишниот поранешен напаѓач на Барса, Интер, Реал (Мадрид) и Милан е идол на 35. годишниот голмајстор на Манчестер Јунајтед, кој заминува на операција во САД.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -