fbpx
29.8 C
Skopje

Понеделник 1. мај неработен ден за сите граѓани

АКТУЕЛНО

Денот на трудот 1 мај (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани во Република Македонија им го честитаат празикот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -