10.8 C
Skopje
Saturday, April 20, 2024
Платено политичко рекламирање

Николас Кејџ си го повреди глуждот во Софија

Николас Кејџ го повреди својот глужд за време на снимањето на полицискиот акционен филм „Код 211“, што се одвива во Софија, Бугарија.
53-годишниот актер бил примен во Военомедицинската академија со фрактура на глуждот, соопштија од здравствената установа. По укажаната прва помош, лекарите изразиле подготвеност да го опрерират веднаш, но претставници на Кејџ сепак откажале и актерот заминал за лекување во САД.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави