fbpx
19.8 C
Skopje

Тачи: Србија шири пропаганда за „Голема Албанија“

АКТУЕЛНО

Косовскиот претседател Хашим Тачи ја обвини Србија за ширење пропаганда во врска со стремежите на Косово и Албанија за создавање „Голема Албанија“ и нагласи дека Европската унија е наивна, поради тоа што дозволила да стане жртва на таа пропаганда.

Тачи на својот профил на ФБ  на Фејсбук ја означи како „неприфатливи зборови“ пропагандата на Србија во врска со создавање на „Голема Албанија“ и ја повика ЕУ да не потпаѓа под таквите влијанија и да го третира Косово како суверена и независна држава.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -