fbpx
25.8 C
Skopje

Чаусидис: Чавков е должен да ги заштити новинарите кои се заробени во Собранието

АКТУЕЛНО

Тамара Чаусидис, претседател на Самостојниот синдикат на новинарите го повика Митко Чавков да интервенира и да ги заштити новинарите кои се заробени во Собранието. Чаусидис го повика Чавков да интервенира зошто тоа е негова должност, во спротивно ќе ја сноси целата одговорност.

Демонстрантите ги искршија стативите и на А1он и на неколку медиумски екипи со кои маваа по пратениците на СДСМ и ДУИ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -