16.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

ФОТО: ЗАЕВ СО РАСКРВАВЕНА ГЛАВА ОТКАКО ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВЛЕГОА ВО ПРЕС-ЦЕНТАРОТ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев е со раскрвавена глава откако демонстрантите од „За заедничка Македонија“ влегоа во прес-центарот кадешто се пратениците од мнозинството и новинарите.

Демонстранти има и во главната сала на Собранието по изборот на Талат Џафери од ДУИ за нов претседател во Собранието.

ИЗВОР И ФОТО: Sdk.mk

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави