17.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

ФОТО: Претепан е Зијадин Села (18+)

Според информации кои ги пренесе ТВ24 Зијадин Села од Алијансата на Албанците бил раскрварен и влечен од страна на демонстрантите.

Првичните информации се дека освен Зоран Заев и Дамјан Манчевски од СДСМ, повредени се и други пратеници од опозицијата. Тие беа повредени од голема група граѓани кои насилно влегоа во собранието

 

 

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави