16.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

Жерновски: Поддршка за Зоран Заев, Дамјан Манчевски и другите борци!

„Ова е вистинското лице на ВМРО-ДПМНЕ!

Ова е сценариото кое го спремаат од првиот ден по поразот на 11 декември.

Поддршка за моите пријатели кои се повредени од насилниците на режимот!

Поддршка за Зоран Заев, Дамјан Манчевски и другите борци! Срамно делување на полицијата, срамно! Додека тепаа студенти беа по 30 желки, сега наводно не можеа да ги сопрат демонстрантите и намерно им дозволија влез во Собранието.

Црн ден за полицијата, црн ден за Македонија. Но, бидете убедени, ова ќе помине, ќе издржиме!

Ова е дефинитивно почеток на крајот на режимот“ напиша Андреј Жерновски на Фејсбук.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави