fbpx
24.8 C
Skopje

Иванов апелираше на воздржаност и смиреност и ги повика партиските лидери на средба

АКТУЕЛНО

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, се обрати до нацијата со што ги повика лидерите на партиите на лидерска средба во неговиот кабинет.

Ве повикувам да бидете смирени, да бидете присебни и да не подлекнувате на лажни провокации, пов икувам на смирување на тензиите и не насилство, повикувам на разумно и одговорно однесување, повикувам на одговорно однесување на сите надлежни институции кои мора да ги почитуваат уставот и законите на Република Македонија“, вели Ѓорге Иванов претседателот на Република Македонија.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -