16.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

Идниот бугарски премиер Б. Борисов повика на смиреност

Во врска со ситуацијата во македонското Собрание, преку својот faceboook профил се огласи и идниот премиер на Бугарија, Бојко Борисов.

Еве што напиша тој: „Ја следам со тревога ситуацијата во парламентот на Македонија. Ги повикувам граѓаните да останат смирени и да не подлегнуваат на провокации. Обновата на законскиот ред е единствениот начин за донесување правилни одлуки во напнатата ситуација. Демократијата и законот се верниот пат кон решавањето на кризната ситуација. Европската интеграција е гарант за безбедност и просперитет. Бугарија ќе продолжи да ја поддржува Македонија за полноправно членство во ЕУ и НАТО“.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави