fbpx
35.8 C
Skopje

Заев до Борисов: Ти благодарам брату мој!

АКТУЕЛНО

Откако претходно на социјалните мрежи се огласи претседателот на ГЕРБ и иден премиер на Република Бугарија, Б. Борисов кој на својот профил изрази загриженост и поддршка за Македонија, бугарските медиуми пишуваат дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев, му вратил преку порака на Борисов во која му се заблагодарува за неговата поддршка.

„Ти благодарам брату мој! Добри сме. Малку сам повреден, но добар сум“, пишува Заев до Борисов, пренесува бугарскиот портал actualno.bg 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -