fbpx
17.8 C
Skopje

ОН: Насилството насочено кон демократските институции е неприфатливо

АКТУЕЛНО

Обединетите нации преку соопштение ја искажаа својата длабока  загриженост за настаните во Македонија и повикуваат на воздржаност и мир.

“Насилството насочено кон демократските институции и избраните претставници од народот е неприфатливо“ стои во соопштението на Генералниот секретар на ОН, Стефан Дижарик.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -