fbpx
24.8 C
Skopje

Антитерористичка акција спроведена во Лондон и Кент – застрелано едно лице

АКТУЕЛНО

Британската полиција соопшти дека при антитерористичка акција спроведена во Лондон и Кент застрелала една жена и уапсила четири лица.

Уапсените се осомничени за тероризам.

Полицијата наведе дека случајот не е поврзан со апсењето на мажот кој носел ножеви, во близина на канцеларијата на британската премиерка Тереза Меј.

Застреланата жена е во тешка, но стабилна состојба.

Таа не била апсена претходно и сега е под полициски надзор во болницата каде е сместена.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -