fbpx
28.8 C
Skopje

СДСМ: Никој, па ни Чавков нема да избегне одговорност

АКТУЕЛНО

СДСМ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на Митко Чавков.

„Никој нема да ја избегне одговорноста за своите постапки.

Непрофесионализмот и негрижата за безбедноста на граѓаните со вчерашното насилие во Парламентот го достигна својот врв.

Чавков е извршител на Груевски, заедно со Иванов и Вељаноски и лицемерието не може да му помогне.

Доаѓа време на професионализација на Министерството и стабилизација на целокупниот безбедносен систем во државата“ се вели во реакцијата на СДСМ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -