fbpx
16.8 C
Skopje

TМРО: Срамно е што Македонците пратеници не го исфрлија пратеникот што ја пееше албанската химна

АКТУЕЛНО

Во македонското Собрание вчера се случи срамна провокација со пеење на албанската химна од говорница. За ТМРО е срамен и кукавички односот на сите пратеници мажи – етнички Македонци, кои немо го следеа провокаторот  како пее химна на туѓа држава, наместо машки да му ја затворат устата и го исфрлат од говорницата, на начин како што личи за ваква провокација, соопшти ТМРО.

Со ваквиот малодушен и кукавички чин, како народни избраници, а пред се мажи, дозволивте во законодавниот дом да се понижат македонскиот народ и држава, соопшти ТМРО.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -