fbpx
28.8 C
Skopje

Вардар против Барселона на Кире и Борко во историскиот „фајнал-фор“ турнир

АКТУЕЛНО

Македонскиот ракометен шампион, екипата на Вардар на својот историски Ф4 турнир во Келн за противник во полуфиналето ќе ја има шпанска Барселона во која настапуваат нашите Кире Лазаров и Борко Ристовски.

Во другото полуфинале ќе се сретнат Веспрем и ПСЖ

Завршниот турнир ќе се игра од 3 до 4 јуни во „Ланксес“ арената во германски Келн.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -