fbpx
17.8 C
Skopje

Груевски се појави во судот за „Шамарите за Жерновски“

АКТУЕЛНО

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, се појави во Кривичниот суд за случајот со насилствата пред Општина Центар во јуни 2013 година.

На денешното судско рочиште се појавија и градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски, поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, пратеничката Даниела Рангелова и уште неколку од обвинетите и од оштетените.Во судот пристигнаа и обвинителите на Специјалното јавно обвинителство.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -