fbpx
16.8 C
Skopje

Груевски се појави на суд за „нарачаните шамари“ и демолирање на општина Центар

АКТУЕЛНО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска се појави во Кривичниот суд за случајот со насилствата пред Општина Центар во јуни 2013 година.

На денешното судско рочиште се појавија и градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, пратеничката Даниела Рангелова и уште неколку од обвинетите и од оштетените.

Во судот пристигнаа и обвинителите на Специјалното јавно обвинителство.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -