fbpx
28.8 C
Skopje

ВИДЕО: Колку тона може да повлече „Porsche Cayenne“

АКТУЕЛНО

Поршевото СУВ постави нов Гинисов светски рекорд во влечење на најголемите патнички авиони во светот, Ербас А380 цели 42 метри.

Иако оваа дистанца можеби не изгледа импресивно, подвигот го изведе „Cayenne“ koј добива на тежина ако се знае дека Ербасот имаше маса од дури 285 тона.

Погледнете го следново видео:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -