fbpx
29.8 C
Skopje

Џафери на првиот работен ден во канцеларијата стави три знаменца на Р. Албанија на бирото

АКТУЕЛНО

Новоизбраниот претседател на Собранието, Талат Џафери денеска влезе во претседателскиот кабинет на Собранието каде што го пречека амбасадорот на ЕУ, Самуел Жбогар кој на денешната средба ја истакна поддршката на Европската унија за соработка со Џафери како нов претседател на Собранието за потребните реформи за Евроатланска интеграција на земјата.

Она што беше впечатливо е тоа што на фотографиите може да се забележи дека новиот претседател на Собранието во својот кабинет ставил две знамиња на Р. Албанија, едно на ЕУ и едно на Македонија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -