fbpx
15.8 C
Skopje

ВИДЕО: Не го тепав Села, го извлекував да не го убијат, вели сведокот

АКТУЕЛНО

Еден од лицата присутни во Собранието кога физички беа нападнати пратеници ,Ацо Тошта  денеска за „ТВ 21“вели дека тој не го нападнал пратеникот Зијадин Села, туку дека помогнал да го извадат од толпата.

Тој денеска присуствуваше на одбележувањето годишнина од смртта на револуционерот Гоце Делчев во центарот на Скопје.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=64&v=akEGzcz1Tok

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -