fbpx
33.8 C
Skopje

Тепаните пратеници уште не се повикани во Обвинителството

АКТУЕЛНО

Обвинителството се уште ги нема повикано лидерот на СДСМ и другите пратеници како оштетени, а доказите ги има во сите медиуми, со што тие очекуваат да бидат повикани многу скоро. Лидерот на СДСМ вели дека Влада би требало да има до крајот на месецот
„Од архива е излезено писмото од Џафери, течат 10 дена за давање мандат. Јас сум подготвен да одам кај Иванов и да ги гарантирам унитарноста, уставноста, мултуетничноста на државата, НАТО и ЕУ перспективите, заедно со другите лидери ќе гарантираме се што го загрижува господинот Иванов“, рече Заев.
Според лидерот на СДСМ, ОБСЕ, со чии представници денеска имаше средба ќе биде од голема помош за реформите на новата Влада.
„Додека дишам ќе се борам за враќање на правото и правната држава, законот мора еднакво да важи за сите во Македонија“ , рече Заев.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -