3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Пукање на аеродром во Флорида, неколку повредени, има и загинати

Најмалку пет лица ги загубија своите животи, а неколку се повредени во нападот на аеродромот Форт Лодердејл во Флорида, пренесува Си Ен Ен.

Нападот го извршило лице кое е во притвор, а причината засега останува непозната. Повредените се пренесени во болница, а нивната здраствена состојба не е позната.

Оваа вест најпрво излезе на социјалната мрежа Твитер, кога еден од сведоците на инцидентот напишал дека во тек е вооружен напад, а терминалот 2 е евакуиран.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -