fbpx
29.8 C
Skopje

(Обновено) Почина градоначалникот на Боговиње – бил застрелан

АКТУЕЛНО

Почина градоначалникот на општина Боговиње, Хазби Идризи. Макфакс од полицијата дознава дека во Медицинскиот Центар-Тетово контатирано е дека градоначалникот Хазби е починат.

Убиството го извршил Абази Ќани (1964) од с.Боговиње, кој по настанот се обидел да се самоубие, испукувајќи еден куршум од огнено оружје во пределот на десната слепоочница, по што со возило на итната медицинска помош ќе биде пренесен во УЦ-Скопје.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -