fbpx
33.8 C
Skopje

Боксерот Мејведер пронајде нова занимација, овојпат купува НБА екипа

АКТУЕЛНО

Најбогатиот спортист на светот, боксерот Флојд Мејведер е познат по расфрлањето со пари и купување скапи „играчки“ од различен вид. Овој пат тоа е во преговори за купување на НБА екипа.

Тој за на „Инстаграм“ се фотографираше со кошаркарската легенда Меџик Џонсон кој е генерален менаџер на Лос Анџелес Лејкерс. А несомнено Мејведер сака да купи НБА екипа, во која би инвестирал.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -