fbpx
33.8 C
Skopje

Четворица загинати при напад на канцеларијата на владејачката партија во Мексико

АКТУЕЛНО

Четворица луѓе загинаа, откако вооружени мажи се обидоа да ја ограбат канцеларијата на владејачката партија во Мексико институционалните револуционерна партија (ИРП).

Според податоците на мексиканската полиција нападот бил извршен додека активисти на партијата добивале плати за агитацијата спрема кандидатот за гувернер на ИРП Алфредо дел мазо. Напаѓачите отвориле оган врз нив и во резултат четворица починале, а други тројца се повредени. Во моментов полицијата успеала да уапси тројца од криминалците, но двајца од соучесниците им избегале со парите. Не е познато колку зеле со себе.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -