fbpx
16.8 C
Skopje

ДУИ: Да се расветлат мотивите за убиството на градоначалникот Идризи

АКТУЕЛНО

Демократската унија за интеграција преку соопштение побара надлежните институции да ги расветлат мотивите за убиството на градоначалникот на Боговиње Хазби Идризи, кое, истакнува, во никој случај не било испровоцирано.

„ДУИ е длабоко потресена од веста за убиството на членот на нашето семејство и градоначалник на општина Боговиње Хазби Идризи, за време на извршувањето на својата должност во служба на граѓаните. Нашите мисли и срца во овие тешки моменти се со семејството и пријателите на Хазби Идризи“, се вели во соопштението од ДУИ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -