fbpx
25.8 C
Skopje

Убиецот на градоначалникот на Општина Боговиње почина – тој бил негов поранешен пријател

АКТУЕЛНО

Убиецот на градоначалникот на Општина Боговиње, Абизи Ќани, кој инаку важел за пријател на убиениот градоначалник, Хазби Идризи откако по убиството си пукаше во пределот на десната слепочница, при што заврши во Ургентниот центар во Скопје, каде што им подлегна на повредите и почина.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -