4.8 C
Skopje
Sunday, December 3, 2023

Утрово нови забрани: АМСМ со известување за сите граѓани

АМСМ утрово информираше за состојбата на патиштата, по што информираше за нов прекин на регионалниот пат Пробиштип-Кратово, во двата правци, кој започнал утрово во 07:50 часот.

И натаму останува забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Велес-Катланово, која беше издадена уште синоќа. Отежнато се одвива пак патниот правец Куманово-Крива Паланка.

Забрана за тешки товарни возила има на планинските превои Стража, Маврово, Ѓавато, патен правец Крива Паланка и граничен премин Деве Баир.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -