fbpx
15.8 C
Skopje

БИХ утринава ја тресеше земјотрес од 3,3 степени според Рихтер

АКТУЕЛНО

Епицентарот на земјотресот од 3.3 степени според Рихтер бил на длабочина од два километри, на осум километри североисточно од херцеговскиот град Чаплине. Земјотресот се осетил и во соседна Хрватска.

За сега нема информации за евентуални штети кој ги произвел овој земјотрес.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -