fbpx
15.8 C
Skopje

Србов: Кој шеф на политичка партија во Европа пружил повеќе отпор од Груевски, бранејќи ги државните интереси на својата земја?

АКТУЕЛНО

Политичкиот аналитичар и историчар Никола Србов на својот ФБ профил кој шеф на политичка партија во Европа пружил повеќе отпор бранејќи ги државните и националните интереси на својата земја, притоа изложувајќи се лично на огромен ризик.

ЕВЕ ШТО НАПИША СРБОВ НА СВОЈОТ ФБ ПРОФИЛ

Македонија, земја од два милиони жители, под водство на Груевски стана синоним на отпорот против надворешните притисоци. Груевски даде отпор и цела деценија ја бранеше државата од операцијата на меѓународната заедница да се промени власта со цел да се промени државниот систем и уредување, со крајна цел да се промени името и да се обезличи Македонија. Цело време се говори за народ. Колку народ имаше пред Парламентот на 27 април? 3 до 4 илјади патриоти. И колку од нив влегоа во собранието…Тоа ли е целиот народ? Каде беа другите? Дома, пред телевизор, на интернет. Време е да се биде реален, да се погледне на вистината в очи и да се биде самокритичен.  За сите кои шират разногласие дека Груевски попуштил: Груевски не само што не попушти, тој остана исправен докрај, а ве уверувам и дека е спремен да остане на браникот на интересите на Македонија и македонските граѓани, пишува Србов.

https://www.facebook.com/srbov/posts/1785379421502461?pnref=story

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -