30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

Лидерот на ДУИ им го честиташе Божиќ на православните христијани

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, денеска излезе со честитка за христијанските верници по повод големиот празник Божиќ.

„Имам чест и задоволство, во име на сите нас при Демократската унија за интеграција и во мое лично име да ги изразам нашите искрени честитки по повод светиот празник Божиќ.

Почитувани сонародници, браќа и сестри Албанци од православна христијанска вера,

Овој празник на надежта и вербата не наоѓа во момент кога во Собранието на Република Македонија, сега веќе, имаме и еден пратеник православен Албанец. Со гордост го нагласувам овој факт како еден пример на нашата вековна традиција на хармонија, почит и братство.

Со надеж и доверба дека оваа година ќе биде година на меѓуалбанската соработка, ви посакувам Среќен Божиќ. Здравје, благослов и среќа во вашите семејства“, се наведува во честитката“, стои во честитката.

поврзани објави

Последни објави