10.8 C
Skopje
Saturday, April 20, 2024
Платено политичко рекламирање

Европа се тресе на Божиќ: Регистрирани неколку земјотреси

Покрај поројните врнежи од снег што ја зафатија Европа, утрово на територијата на Европа и Балканот се почувствувани неколку земјотреси.

Во раните утрински часови, во Турција се регистрирани повеќе потреси на земјиштето, а земјотрес бил регистриран и во соседна Албанија.

Најсилниот земјотрес бил почувствуван на територијата на Нов Зеланд со јачина од 4,5 степени по Рихтер.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави