fbpx
26.8 C
Skopje

Џафери на средба со 16 амбасадори на земјите членки на ЕУ

АКТУЕЛНО

Новоизбраниот Претседател на Собранието Талат Џафери претпладнево во законодавниот дом има средба со 16 амбасадори на земјите членки на Европската унија.

На средбата, како што е најавено, присуствуваат амбасадорите на Австрија, Бугарија, Хрватска, Чешка, Франција, Германија, Грција, Италија, Холандија, Полска, Романија, Словачка, Словенија, Шпанија, Шведска и Обединетото Кралство.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -