fbpx
16.8 C
Skopje

Спасовски: Насилниците влегоа со намера да убијат, одговорност ќе има

АКТУЕЛНО

Генералниот секретар на партијата, Оливер Спасовски по исказот во ОЈО, рече дека ќе се бара одговорност како за оние кои влегле во Собранието, така и за оние кои го дозволиле тоа. Спасовски нагласи дека е нарушен Уставниот поредок на државата и дека насилниците имале само една намера, да убијат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -