fbpx
35.8 C
Skopje

Експлозија избувна во центарот на Рим

АКТУЕЛНО

Експлозија избувна во централниот дел на Рим во близина на поштенска станица.

Експлозијата се случила во близина на зграда на ОН. Според ТВ каналот Rai24експлодирала пратка, која била во автомобил на поштата, веројатно поставена меѓу два автомобили.

Според информација на RaiNews24 на местото на несреќата има полиција и противпожарна. Оштетена е една кола. Податоци за жртви и повредени нема.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -