fbpx
25.8 C
Skopje

Трамп се закани дека ќе ги укине прес-конференциите за медиуми

АКТУЕЛНО

Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека во иднина ќе забрани односно ќе ги укине прес-конференциите за медиуми и во иднина ќе ја инфомира јавноста само преку писмени соопштенија

До ваквата реакција доаѓа откако медиумите ги критикуваа портпаролоте на Белата куќа кои даваа различни верзии околу веќе сменетиот директор на ФБИ, Џејмс Коми. Имено, портпаролот Шон СПејси најпрво беше виден како се крие во грмушките на Белата куќа за да ги избегне новинарите.

Трамп рече дека приказната за било каква негова поврзаност со Русите за време на изборниот процес во САД е измислена од демократите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -