fbpx
15.8 C
Skopje

СДСМ: Очекуваме одговорните политичари во ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржат реформите во судството

АКТУЕЛНО

„Ќе има реизбор во судството по најдобрите европски практики и Македонија ќе биде правна држава.

Тоа како што им вети на граѓаните ќе го обезбеди новата реформска Влада.

Очекуваме чесните и одговорни политичари и пратеници во опзициската ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржат реформските процеси за европска Македонија, што подразбираат и независно судство и владеење на правото.

Нервозата на Никола Груевски и неговите соработници од крајот за сваровски судството нема да ги спречи промените што носат правда за сите“ се вели во соопштението на СДСМ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -