fbpx
29.8 C
Skopje

Земјотрес од 4,2 степени по Рихтер го разбуди Скопје

АКТУЕЛНО

Земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтеровата скала во 4 часот и 8 минути ги разбуди скопјани.

Епицентарот на земјотресот е 15 километри источно од Скопје, односно на 5 километри североисточно од Арачиново и е на длабочина од 10 километри.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -