fbpx
17.8 C
Skopje

Грција: Воз излета од шините, двајца загинати

АКТУЕЛНО

Грчкиот железнички оператор „Траинос“ соопшти дека во несреќата која се случила кога возот излетал од шините загинале двајца патници, а осум се тешко повредени

Возот кој се обраќал на релација Атина- Солун излетал од шините околу 22 часот синоќа по локално време кај селото Адендро, оддалечено околу 40 километри од Солун.

Во моментот на несреќата во возот се наоѓале 70 патници.

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -