fbpx
17.8 C
Skopje

Зидан: Бејл се уште не тренира, но се надевам дека ќе се врати уште посилен

АКТУЕЛНО

Герет Бејл, еден од најдобрите фудбалери на Реал Мадрид, сè уште мака мачи со повредите оваа сезона. Велшкиот капитен се повреди на почетокот на април, се врати против Барса, одигра само 45 минути, но пак се повреди.

„Со Бејл одиме ден по ден. Тој сè уште е во теретана и се обидува да го реши проблемот. Неговата состојба е подобра од пред некоја седмица, но никако да се врати со тренинзи на терен. Не можам да ви кажам уште колку ќе трае ова заздравување, но се надевам дека за брзо ќе ни се приклучи“, изјави  „Зизу“

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -